Poptávka ubytování

začátek pobytu
konec pobytu
DospělíDěti
jméno a příjmení
telefon
email

Aktuálně

22. říjen, 19
vice >>

Hochficht

LYŽOVÁNÍ  HOCHFICHT - RAKOUSKO - LIPNO - ZIMA 2016


V zimních měsících můžete využít nedaleké sjezdovky
Hochficht a Sternstein v Rakousku.    

Hledáte vhodný pronájem odkud můžete dojíždět do rakouského lyžařského střediska Hochficht? Pokud jste skupina od 10-ti do 16-ti lidí, tak jste tu správně. V komfortu našeho pronájmu najdete kulečník, pinpong, saunu a třeba karaoke k večernímu vyžití.

Pronájem pro lyžařské pobyty se řídí trochu jinými pravidly. Pokud chcete pouze  zimní pobyt a nechcete jezdit pravidelně lyžovat na Hochficht , potom pro Vás platí cena zimního pobytu za celou chalupu. Pokud ale máte v plánu jezdit na Hochficht pravidelně, potom Vám jsme schopni nabídnout cenu ubytování za jednu osobu , kdy je v této ceně i skipas a skibus na Hochficht.

ZIMNÍ BALÍČEK S LYŽOVÁNÍM VE SKIAREÁLU HOCHFICHT - ZIMA 2016

  • 6 x pronájem
  • 1 x pětidenní skipas do skiareálu HOCHFICHT
  • LIPNO CARD - slevy v oblasti sportu , kultury , gastronomie či relaxu
  • sauna na chalupě zdarma
  • wifi - připojení k internetu zdarma
 Cena bez dopravy  Cena s dopravou
 Dospělí    4 200 Kč    5 200 Kč
 Děti do 10 let

   2 250 Kč

   3 250 Kč
 Děti 10-18 let    3 800 Kč    4 800 Kč

Cena balíčku nezahrnuje spotřebovanou el.energii.

Hochficht  930 - 1338 m.n.m.

Areál Hochficht se nachází na rakouské straně Šumavy „přes kopec“ od Lipenské přehrady. Hochficht svůj název nosí po nejvyšším kopci areálu – Hochficht (Smrčina 1.338 m.n.m.). Tento areál nabízí jednoznačně nejkvalitnější lyžování v okruhu do 250 km od Prahy.

Hochficht sjezdovky

Lyžuje se převážně na jihozápadních až jižních svazích. Areál tvoří soustava třemi vleky propojených kopců s celkem 10 sjezdovkami. Vznikla tak na šumavské poměry naprosto unikátní lyžařská „houpačka“.

Srdcem areálu jsou dvě sjezdovky na západní straně Hochfichtu – červená 2 km dlouhá Standardstrecke s homologací FIS a modrá 3,4 km dlouhá Zwieserwiese. Zvláště červená uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře, k úplnému ideálu ji jen snází dostatečná šířka po celé délce – zvláště v dolní částí se trať trochu nepříjemně zužuje. Obě sjezdovky jsou obsluhovány moderní odpojitelnou 4-sedačkou.

Kousek od dolní stanice 4-sedačky pak začíná kotva, která vás vyveze na druhý kopec – 1281 metrů vysoký Reischlberg (Hraničník). Dolů opět vedou dvě tratě – červená a modrá. Sjezdovky to jsou sice užší než na Hochfichtu a jsou navíc orientovány na jih, ovšem zato bývají obvykle volnější.

Lyžování na Hochfichtu snowboarding

Místo návratu zpět k dolní stanici kotvy můžete v polovině Reischlbergu odbočit na širokou modrou pláň (s dvěma kotvami) a vydat se směrem k třetímu kopci – Zwieselbergu. Ten je sjezdovkami protkán z obou stran. Na východní straně orientované směrem k Reischlbergu a Hochfichtu najdete jednu červeno-černou FIS trať Zwieselberg a jednu červeno-modrou nazvanou Zwieselberg Family. Na západní straně je pak příjemný 1400 m dlouhý a dostatečně široký Schwarzenbergab­fahrt. U dolní stanice 4-sedačky Schwarzenberg je pak další parkoviště.

Běžky

V sedle pod Hochfichtem u hraničního přechodu Zvonková je běžecký areál Schöneben, kde je k dispozici 70 km upravovaných tratí. Jedna trať také vede k parkovišti u dolní stanice 4-sedačky na Hochficht.

Snowboard

Snowboardisty potěší nový snowpark situovaný pod vrcholem Hochfichtu vedle červené Standardstrecke.

Občerstvení po lyžování

Přímo v areálu u sedačky na Hochficht je samoobslužná restaurace s barem.
Aktuální informace počasí na Hochfichtu.
Převzato z portálu www.skinet